شاید برای شما هم جالب باشد که یک مدیر موفق قبل از خوابیدن چه کاری انجام میدهد، اما به نظر می رسد که این افراد همان ساده بودن زندگی خود را حفظ کنند بیشتر موفق هستند. در حقیقت این افراد در طول روز به اندازه کافی مشغله کاری دارند و شاید هیچ گونه ارتباطی با خانواده خود نداشته باشند. به همین دلیل انتظار ادامه فعالیت حرفه ای در منزل یا در محل خواب کاملاً بیهوده بوده و می تواند آنها را به یک شکست احساسی و عاطفی برساند.

اما تجربه ثابت کرده که یک مدیر موفق قبل از خوابیدن باید چند کار ساده و معمولی انجام دهد که هم از رقبا عقب نماند و هم زمان کافی برای استراحت و حضور در کنار خانواده داشته باشد.

یک مدیر موفق قبل از خوابیدن به طور کلی از کار و شغل جدا می شوند

این اولین کاری است که یک مدیر، چه مرد یا زن، قبل از ورود به منزل باید انجام دهد و تمامی مشکلات و مسائل مرتبط با حرفه خود را پشت در جا بگذارد. حتی اگر تقسیم بندی هم برای زمان روز انجام شود باز هم باید این تقسیم‌بندی به شکلی باشد که با این شرایط کاری و شرایط منزل همپوشانی وجود نداشته باشد.

بنابراین از یک مدیر موفق قبل از خوابیدن انتظار می‌رود که پرونده فضای کاری خود را به طور کامل ببندد و آمادگی حضور در منزل را داشته باشد. معمولاً کسانی که ناراحتی ها و دردسرهای محل کار خود را به منزل می آورند از لحاظ عاطفی و احساسی دچار مشکل می‌شوند و ارتباط آنها با خانواده مختل می‌شود.

برای گذراندن وقت با خانواده آماده هستند

مدیران موفقی که مجرد هستند و باید زمان کافی برای گذراندن وقت خود با دوستان یا افراد مرتبط اختصاص دهند تا تمامی طول روز آنها به بحث کار و حرفه اختصاص نیابد. اما در طرف مقابل وقتی که شما متاهل هستید باید نسبت به گذراندن وقت با خانواده خود مسئولیت نشان دهید. به همان اندازه ای که برای موفقیت در کسب و کار تلاش می‌کنید باید تلاش واقعی و وافری هم برای موفقیت در مسائل خانوادگی و مسائل عاطفی هم داشته باشید.

یک مدیر موفق قبل از خوابیدن باید زمان مشخصی حتی در حدود یک ساعت را برای خانواده کنار بگذارد. مدیر موفق کسی است که برای لحظات مختلف زندگی خود برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد و بتواند از این برنامه برای موفقیت استفاده کند. بنابراین طبیعی است که خانواده‌ها هم از مدیران موفق انتظار دارند و آنها باید در این مسیر به نیازهای خانواده و حضور در جمع آنها توجه کنند.

کارهایی که امروز انجام داده اند را تحلیل می کنند

در بندهای قبلی گفتیم که مدیران موفق باید قبل از ورود به منزل تمامی ارتباط خود را با محل کار قطع کنند. اما این به این معنی نیست که روی مسائلی که در طول روز پیش آمده فکر نکنند و با توجه به آن برنامه ریزی نداشته باشند. این موضوع کاملا عادی است که ممکن است شما در مورد مسائل مختلف پیش آمده در محل کار با اعضای خانواده یا با دوستان خود صحبت کنید و حتی از آنها مشاوره بگیرید.

بنابراین فرصت خوبی در اختیار دارید تا این موضوع را با افراد دیگر در میان بگذارید یا در خلوت خود به آن فکر کنید. یک مدیر موفق قبل از خوابیدن به همه اتفاقاتی که در طول روز برای او افتاده فکر می‌کند و به دنبال پیدا کردن بازخورد مناسب برای آنهاست. البته اشتباه خطرناکی که ممکن است شما در اینجا مرتکب شوید این است که تمام زمان استراحت خود را به فکر کردن به این موارد اختصاص دهید و این بسیار خطرناک است.

برنامه فردا را مرور می کنند

نه تنها مدیران موفق، بلکه همه افرادی که برای زندگی خود برنامه دارند باید شب قبل در مورد برنامه‌های روز بعد فکر کنند و حتی برای چند دقیقه هم شده برنامه ریزی فردای خود را مرور کنند. احتمالاً شما یک برنامه بلند مدت برای حوزه کاری خود نوشته اید و در آن مشخص شده که باید در هر روز چه کارهایی انجام دهید. اما موضوع اینجاست که در طول روز و در گذشته زمان امکان بروز اتفاقات مختلف و متنوعی وجود دارد که ممکن است این برنامه را تحت تاثیر قرار دهد.

یک مدیر موفق قبل از خوابیدن باید همه برنامه های نوشته شده برای روز بعد را مرور کند و به جزئیات آنها توجه کنند. این مرور کلی به آنها اجازه می‌دهد که برخی از قسمت های برنامه خود را حذف کنند یا با برنامه‌های جدید جایگزین کنند. در ضمن در لحظات آخر این امکان وجود دارد که ذهنیت جدیدی نسبت به برنامه‌های خود پیدا کنید و تغییراتی در آنها به وجود بیاورید تا راحت‌تر کار خود را انجام دهید.

مطالعه می کنند

خوشبختانه اکثر افراد جامعه قبل از خوابیدن مشغول مطالعه هستند، اما متاسفانه از طریق گوشی هوشمند! این یکی از بدترین عادت هایی است که شما قبل از خوابیدن می توانید انجام دهید. دسترسی آسان به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی باعث شده که اکثر افراد و مدیران قبل از خواب و در رختخواب به مرور پیج های مختلف بپردازند و زمان زیادی از خواب خود را به خاطر همین موضوع از دست دهند.

اما بهترین عادت برای یک مدیر موفق قبل از خوابیدن این است که برای چند دقیقه مطالعه داشته باشد آن هم از روی کتاب! از این جهت اهمیت دارد که در همه حال ذهن شما را نسبت به مسائل مختلف روشن نگه می دارد و از طرف دیگر فعالیت ذهن باعث خستگی آن می شود. این یعنی خوابی که شما در طول شب تجربه می‌کنید خواب با کیفیتی خواهد بود و با توجه به محدود بودن زمان مطالعه مشکلی برای به خاطر سپردن آن و استفاده از این مطالب نخواهید داشت.


درباره‌ی نویسنده

محمد همتی

سلام میکنم خدمت دوستان عزیزم. من مدیر وبسایت وردپرسی شو هستم و همواره در خدمت شما :دی