چه به دنبال نصب یک سیستم جدید باشید و چه در مورد نحوه عملکرد ماشین آلات موجود خود کنجکاو هستید، در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد کلایمرهای هیدرولیک بدانید.

کلایمر هیدرولیک چیست؟

دو نوع اصلی سیستم کلایمر وجود دارد: کششی و هیدرولیک.

کلایمرهای کششی از طناب ها یا تسمه های فولادی روی سیستم قرقره استفاده می کنند. کلایمرهای هیدرولیک توسط جک هیدرولیک تغذیه می شوند که پیستون های سیال هستند که در داخل یک سیلندر حرکت می کنند.

کلایمرهای هیدرولیک چگونه کار می کنند؟

برخلاف کلایمرهای کششی، سیستم های هیدرولیک از ماشین آلات کلایمر سربار استفاده نمی کنند. در عوض، این کلایمرها از فشرده سازی مایعات برای ایجاد حرکت استفاده می کنند.

کابین کلایمر توسط یک موتور الکتریکی بالا می رود که روغن را به داخل سیلندر پمپ می کند تا پیستون را حرکت دهد. کلایمرهای هیدرولیک همچنین دارای سوپاپ های الکتریکی برای کنترل آزاد شدن روغن برای یک سواری ملایم هستند.

سیال مورد نیاز برای تامین انرژی کلایمر هیدرولیک باید بر پایه روغن باشد. روغن نباتی یا روغن زیست تخریب پذیر را می توان به عنوان گزینه های سازگار با محیط زیست استفاده کرد.

چه نوع ساختمان هایی از کلایمر هیدرولیک استفاده می کنند؟

تقریباً در هر نوع ساختمانی می توانید یک کلایمر هیدرولیک پیدا کنید. با این حال، دو عامل وجود دارد که ارتفاعاتی را که می توانند طی کنند محدود می کند.

کلایمرهای هیدرولیک به مقدار قابل توجهی انرژی برای بالا بردن کابین نیاز دارند، به همین دلیل است که معمولاً در ساختمان های بلند یافت نمی شوند. این سیستم ها همچنین با سرعت 150 فوت در دقیقه کار می کنند. یا کمتر، آنها را کندتر از انواع دیگر کلایمرها می کند.

به دلیل این عوامل، کلایمرهای هیدرولیک فقط برای ساختمان هایی در نظر گرفته شده اند که تا هفت طبقه هستند.

انواع مختلف کلایمرهای هیدرولیک چیست؟

همه کلایمرهای هیدرولیک یکسان ساخته نمی شوند! چندین تغییر وجود دارد که می تواند هر سیستم را منحصر به فرد کند.

هیدرولیک سوراخ دار

با این نوع کلایمر، سیلندرهای هیدرولیک به داخل زمین کشیده شده و در داخل یک سوراخ حفر شده قرار می گیرند. کابین کلایمر بر روی پیستونی نصب شده است که در داخل سیلندر حرکت می کند و تا 60 دقیقه سفر را امکان پذیر می کند.

هیدرولیک بدون سوراخ

از آنجایی که سوراخ حفاری ضروری نیست، ساختمان‌ها یا مناطقی که حفاری در آنها گزینه‌ای نیست، می‌توانند از کلایمر هیدرولیک بدون سوراخ بهره ببرند. با این حال، این مدل ها برای بیش از 40 دقیقه سفر مناسب نیستند.

هیدرولیک طناب دار

کلایمرهای هیدرولیک طناب دار از کابل ها و یک پیستون متصل به یک نوار برای افزایش ارتفاع کلایمر هیدرولیک بدون سوراخ استفاده می کنند. از آنجایی که یک طناب کابین کلایمر را نگه می دارد، یک گاورنر لازم است. این مدل ها برای 60 دقیقه سفر در نظر گرفته شده اند.

هیدرولیک اتاق ماشین کمتر (MRL).

در کلایمرهای بدون اتاق ماشین، مکانیسم های کلایمر هیدرولیکی به جای یک اتاق ماشین جداگانه در کلایمر قرار دارند. این باعث می شود فضای موجود در یک ساختمان به حداکثر برسد.

مزایای کلایمرهای هیدرولیک چیست؟

برای بسیاری از انواع ساختمان ها، کلایمرهای هیدرولیک مزایای زیر را ارائه می دهند:

نصب سریعتر از سایر انواع کلایمر
هزینه کمتری برای نصب و نگهداری ایده آل برای حمل بارهای سنگین
اشغال فضای کمتر در ساختمان
گزینه ای برای پیکربندی بدون اتاق ماشین

معایب کلایمرهای هیدرولیک چیست؟

حتی با وجود مزایا، هنوز چند عامل وجود دارد که ممکن است سیستم های هیدرولیک را برای کاربردهای خاص انتخاب مناسبی نسازد:

فقط برای ساختمان های کم و متوسط ​​در نظر گرفته شده است
فقط می تواند تا 150 فوت در دقیقه سفر کند.
نیاز به قدرت بیشتر نسبت به کلایمرهای کششی
ممکن است کمی نویزتر از سیستم های دیگر باشد
نمونه هایی از کلایمرهای هیدرولیک
Stanley_thyssendrupp
TK endura

سیستم هیدرولیک TK endura یکی از قابل توجه ترین کلایمرها در نوع خود است. این کلایمر هیدرولیک در مدل های سوراخ دار و بدون سوراخ موجود است و با توجه به مشخصات ساختمان شما قابل تنظیم است.

آیا برای کلایمر هیدرولیک به کمک نیاز دارید؟
با بیش از 65 سال تجربه، کلایمر استنلی می تواند سیستم هیدرولیک موجود شما را مدرن یا سرویس دهد یا به شما در نصب کلایمر هیدرولیک جدید کمک کند. در اینجا با ما تماس بگیرید و یکی از اعضای تیم ما خوشحال خواهد شد که به شما کمک کند!

درباره‌ی نویسنده

پست مهمان